placeholder image

Návrh zahrady

placeholder image

Realizace zahrad

placeholder image

Závlahové systémy

placeholder image

Stravební práce

placeholder image

Okrasná jezírka

placeholder image

Terénní úpravy

placeholder image

Travní koberce

placeholder image

Solární systémy

Nechte starosti s realizací na nás.

Umíme zahrady od návrhu, přes realizaci po údržbu.

Postup realizace zahrad na klíč

Návrhy a realizace zahrad, to je náročná disciplína. Chce to zkušenosti i čas. Bez zkušeností postupujete metodou pokus–omyl s nejistým výsledkem. Proto vsaďte na jistotu a pojďte do toho s námi. Víme, že zahrada zvyšuje komfort a kvalitu vašeho života, proto vše důkladně promyslíme, navrhneme a následně zrealizujeme.

Jistou nohou bez přešlapů.

Oslovíte nas

Přijedeme okouknout pozemek

Vypracujeme návrh zahrady

Zrealizujeme vaši zahradu

Žijete ve své zahradě

zahradadvoracek_logo 07

„Dlouho jsme hledali firmu, která poskytuje komplexní služby v oboru a jsme moc rádi, že jsme narazili na firmu Zahrada Dvořáček. Zahradu promysleli do nejmenších detailů a zrealizovali ve sjednaném termínu. Děkujeme!“
L. Prošek

Abyste nemuseli vyplňovat tuny formulářů, přijedeme za vámi a probereme vaše požadavky a přání přímo „na místě činu“ – děláme převážně realizace zahrad Brno-venkov. Pak vypracujeme návrh zahrady (architektonickou studii) – koncepci s nápadem a vizí vaší budoucí zahrady. 

Všechny práce během následné realizace provádí přímo náš tým. Jsme řemeslníci několika oborů, máme vlastní nákladní auta i těžkou mechanizaci. Proto nemusíte jednat s hromadou lidí – po celou dobu realizace komunikujete jen se zahradním architektem. Ten koordinuje veškeré práce a dohlíží na přesné dodržení návrhu. 

reliazce zahrad 01
reliazce zahrad 02
reliazce zahrad 03
reliazce zahrad 04

Kdy je správný čas pro realizaci

Ideální je, když nás oslovíte už na podzim nebo v zimě. Během zimních měsíců máme prostor na projektování zahrady (to zabere většinou několik týdnů). A na jaře se můžeme pustit do realizace! Výsadbu rostlin můžeme provést od jara, během letních měsíců nebo na podzim až do zamrznutí půdy. Správná doba na realizace je proto od března do konce listopadu.

zahradadvoracek_logo 07

„Zahradu jsme dřív měli přizpůsobenou hlavně dětem. Když vyrostly, rozhodli jsme se s manželem pro profesionální přeměnu firmou. S architektkou Potočkovou z týmu pana Dvořáčka jsme se domlouvali na našich představách a pak se sešli v kanceláři na schválení vizualizace. Dodnes si pamatuji, jak mě vizualizace dostala, dojala a neskutečně překvapila. S odstupem času mohu říct, že si zahradu užíváme denně. Je to místo klidu, místo pro setkávání s přáteli i pro relaxaci a trochu sportu. Je to splněný sen. Každé období je jiné, zahrada nás pořád překvapuje novými květy, novými barvami, stále se rozrůstá, stále se mění. Paní architektce velmi děkuji za milý, profesionální a empatický přístup, bylo mi radostí s ní plánovat a spolupracovat a firmě děkuji za skvělou realizaci.“
Marcela F., Dolní Kounice

Chcete zrealizovat zahradu?

Napište nám pro nezávaznou konzultaci.

Ještě nejste rozhodnutí a potřebujete další informace?

Styl zahrady

Jako zahradní architekti jsme také designéři. Milujeme moderní zahrady, ale nikdy vám nevnucujeme něco, co není v souladu s vámi. Do podoby zahrady proto promítneme nejen vaše požadavky a přání – zohledníme styl vašeho domu, okolí atd.
Víme, jak se každá rostlina bude v daném prostředí chovat, jaký tvar a velikost bude mít za pět i patnáct let. Některými vyplníme prostor pro následujících pár roků, jiné tvoří trvalou základní kostru zahrady.

Na „správné“ místo vybíráme „správné“ rostliny. Každá rostlina potřebuje specifické podmínky/stanoviště, kde bude prosperovat. Jedna zahrada většinou mívá celou plejádu míst s rozdílnými podmínkami – tam je stín, tam zas slunečné místo, liší se půdní podmínky i mechanické zatížení. Na to všechno při výběru rostlin myslíme, aby jim v daných podmínkách bylo dobře a rostly do krásy.

V každém metru pozemku navíc vidíme drahocennou komoditu. Ale hlavně je to pro nás prostor, kde jeho obyvatelé zažívají příjemné chvíle a tráví tam čas podle svého. Kromě rostlin proto řešíme prvky jako trávník na dětské hry, relax s knížkou u bazénu, pěstování zeleniny na vyvýšeném záhoně, abyste se nemuseli hrbit k zemi a nebolela vás záda… A to celé my sestavíme tak, aby vaše zahrada dávala smysl funkčně i esteticky. 

Na zahradě jako doma

Zahradu chápeme jako část domova, jako váš obytný prostor pod širým nebem. Vymyslíme místa s relaxací – třeba v podobě vířivky nebo posezení pod pergolou s výhledem na jezírko. Na čerstvém vzduchu chutná nejlíp, proto naplánujeme posezení s přáteli na terase u grilu nebo u ohniště. Při tvorbě zahrad myslíme hodně na děti, aby se místo dřepění u počítače raději koupaly v bazénu, hrály si na pískovišti nebo na houpačce. A samozřejmě vám dodáme rovnou i odolný venkovní nábytek Todus, když budete mít zájem.

Vodní hry, zahradní jezírka a spol.

Voda se dá zakomponovat do jakékoli úpravy zahrady. Je to náš oblíbený element! Oživí každou zahradu. Vytváří zvukovou kulisu, která dělá lidem dobře a umí přehlušit i okolní hluk lépe než meditační nahrávky. Nic nepřinese v horkých dnech do zahrady tak vítané osvěžení a zvlhčení jako právě voda.

Terénní práce těžkými stroji

Zajišťujeme veškeré terénní práce včetně vylepšení zeminy kompostovým substrátem. Máme vlastní bagry, půdní rotavátory i rýhovače. Terénní práce je ideální provést s předstihem, aby si zemina stačila sednout a chemicky ošetřený plevel zmizel.

Za kvalitou si stojíme. Proto u nás dostanete 2 roky záruku na vzrostlé stromy a konifery. Na trvalky a menší keře do výšky jednoho metru dáváme jednoletou záruku.

Údržba zahrad hravě

O pravidelnou zálivku se vám postará automatický závlahový systém, o nasvícení zahradních dominant a spuštění čerpadla zas časový spínač, sekání trávníku usnadní lem podél výsadby.

Zbývá jarní a letní hnojení trávníku, jarní řez dřevin, zazimování zahrady a další základní péče, o kterou se vám rádi postaráme. Záleží na vás.

A samozřejmě vás po dokončení zahrady zaškolíme, jak se o ni správně postarat. Plus se na nás kdykoli po telefonu nebo e-mailu obraťte, když budete tápat.

Záruční doba pro váš klid

Za kvalitou si stojíme. Proto u nás dostanete 2 roky záruku na vzrostlé stromy a konifery. Na trvalky a menší keře do výšky jednoho metru dáváme jednoletou záruku.

Když na vašem pozemku realizujeme zahradu, tvoříme váš osobní prostor v přírodě.