placeholder image

Návrh zahrady

placeholder image

Realizace zahrad

placeholder image

Závlahové systémy

placeholder image

Stravební práce

placeholder image

Okrasná jezírka

placeholder image

Terénní úpravy

placeholder image

Travní koberce

placeholder image

Solární systémy

Projekt zahrady od nás je trvalá hodnota – navrhneme ji tak, že vám v ní bude parádně i po letech.

naavrhy zahrad-04
naavrhy zahrad-05
naavrhy zahrad-06
naavrhy zahrad-07

Návrhy a realizace zahrad

Vypracujeme návrh zahrady, který respektuje vaše finanční možnosti i představy o tom, co všechno chcete na zahradě dělat. Navrhujeme a realizujeme zahrady, které jsou prodloužením vašeho obýváku ven, do přírody. Naši klienti jsou rodiny s dětmi i bez, mladí lidé i páry před důchodem. A my umíme trefit do černého tak, aby se každému žilo venku parádně.

Navrhujeme zahrady, které vás propojí s přírodou.

Proč se  100x  vyplatí svěřit návrh zahrady zahradnímu architektovi

Někteří majitelé zahrad se pokusí navrhnout si zahradu sami. A po pár pokusech a omylech zjistí, že neví jak na to. Přitom tvoří zahrada často největší plochu vašeho domova. Podobně jako obývák bude i zahrada vaším osobním a příjemným prostorem po mnoho let. Proto je třeba vidět už od projektu přesnou koncepci a vizi. Co budete v zahradě zažívat, jak se bude zahrada vyvíjet v průběhu let. Promyslet doslova každý metr. Třeba strom zasazený na startu – už po třech letech je složité ho přesadit, nemusí se ujmout. Právě proto už na začátku potřebujeme správně zvolit místo, kde se rozroste jeho plný potenciál.

zahradní architekt
zahradní architekt
zahradní architekt
zahradní architekt
zahradadvoracek_logo 07

„Firma pana Dvořáčka nám zahradu realizovala před víc než 15 lety. Byli jsme velmi spokojení. Proto když jsme se rozhodli zahradu po letech změnit a dodat jí jiné funkce a barevnost, neváhali jsme ani minutu a oslovili stejnou firmu. Opět jsme se setkali s obrovskou profesionalitou, precizností a kvalitou práce. Zahradu nám pan Dvořáček vymyslel na míru, protože se dokáže vcítit do pocitů a potřeb klienta. Získali jsme nádherné místo pro relaxaci a za to jsme nesmírně vděční.“
Leona U. 

Jak spolupráce probíhá

Oslovit nás můžete samozřejmě kdykoli. Ale pokud chcete mít zahradu hotovou co nejdřív, ideální doba na start spolupráce je podzim. Vypracovat projektovou studii trvá zahradnímu architektu několik týdnů – a ideální jsou na to právě zimní měsíce, kdy neprobíhají práce v terénu. Jakmile je projektová fáze hotová, připravíme kalkulaci nákladů celé realizace a po vašem odsouhlasení vám rovnou rezervujeme termín v našem realizačním kalendáři. Díky tomu budete mít jistý svůj termín realizace na jaro, o které je vždy největší zájem a míváme ho plné i rok dopředu.

Zajímá vás podrobný postup při projektování?

Poslechneme si vaše požadavky. Nejsme zahradní designer, který řeší jen vzhled. Proto když nebudou některá vaše přání funkčně ideální, upozorníme vás na to a navrhneme vhodnější. Naše mise zní: sestavit zahradu tak, aby dávala smysl esteticky i funkčně. Vše si u vás nafotíme, získáme rozměrové podklady, zhodnotíme souvislosti (jako propojení s domem, napojení na okolní krajinu i zástavbu) a podmínky v místě (jako kvalitu půdy, orientaci světových stran, mechanické zatížení – pes, děti apod.).

Tento mix dokonale promyslíme a začneme sestavovat = projektovat. Nejdřív umístíme, co je neměnné (dům, stávající stromy, krajina, okolní domy). Pak rozčleníme zahradu na zóny (pobytovou plochu s trávníkem, aktivní část jako jídelní terasu u domu nebo pergolu s bazénem, klidovou část typu posezení pod stromy, užitkovou část pro pěstování zeleniny, skladišťovou část atd.). Pak umístníme funkční prvky (terasu, bazén, pergolu, dětské prvky jako trampolínu nebo houpačku, lavičku pod stromem, zahradní domek, vodní prvky). Poté rozčleníme řešení výšek terénu a modelací (zídky, kopečky... tj. modelace terénu). Následně umístníme kostru zahrady (stromy, menší solitérní keře). Pak doplníme o art prvky (sochy, plastiky, vodní pítko, vodní zrcadlo, designový nábytek jako výrazné červené křeslo, solitérní kameny). A ještě nezapomeneme na výplňovou zeleň (traviny nebo kvetoucí záhon suchomilných trvalek do 60 cm v zajímavých odstínech). Plus v průběhu toho všeho určujeme materiály/barvy zídek, teras a dalších ploch.

Naše mise zní: navrhnout zahradu tak, aby dávala smysl esteticky i funkčně.

Architektonická studie

– Terénní průzkum a konzultace s investorem, podkladové dokumentace a zhotovení fotodokumentace.
– Architektonická studie – návrhy zahrad.
– Situace – půdorysné řešení.
– 3D model zahrady a staveb.
– Vizualizace zahrad – perspektivy 10–25 ks, axonometrie.
– Konzultace spojená s projektovou činností.

Situace

Situace 01
Situace 02

Perspektivy

Perspektivy 01
Perspektivy 02

Axonometrie

Axonometrie 01
Axonometrie 02

3D VIDEO vizualizace zahrad

Vstupte do své zahrady ještě před tím, než bude realizovaná! Když se rozhodnete pro realizaci zahrady naším týmem, doporučujeme zvolit návrh zahrady včetně video vizualizace. Proč? Díky vizualizaci se svou budoucí zahradou virtuálně „projdete“. Zprostředkujeme vám hned na startu nejen reálný vizuální pocit – ale rovnou navodíme i atmosféru, jak se ve své budoucí zahradě budete cítit.

Součástí realizace je vždy náš zahradní architekt. Koordinuje veškeré práce a dohlíží na přesné dodržení návrhu. A vy se jen těšíte na výsledek.

Nechte starosti s realizací na nás.

Jak zvládnout realizaci zahrady svépomocí

Přesto chcete zrealizovat svou zahradu svépomocí? Pak doporučujeme zvolit projekt zahrady. Zpracováváme také všechny stupně projektové dokumentace od studie po prováděcí projekt. Více informací vám rádi sdělíme na schůzce, kde navrhneme optimální projekční řešení.

Poptávkový formulář

Mám zájem o:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Realizujeme zahrady v Brně a okolí

Součástí realizace vaší zahrady je vždy náš zahradní architekt. Koordinuje veškeré práce a dohlíží na přesné dodržení návrhu. A vy se jen těšíte na výsledek.