placeholder image

Návrh zahrady

placeholder image

Realizace zahrad

placeholder image

Závlahové systémy

placeholder image

Stravební práce

placeholder image

Okrasná jezírka

placeholder image

Terénní úpravy

placeholder image

Travní koberce

placeholder image

Solární systémy

Starosti s realizací zahrady přenechte nám

Tvoříme zahrady od návrhu přes realizaci po údržbu. Jsme řemeslníci několika oborů. Máme vlastní nákladní auta, těžkou mechanizaci, strojové i materiální vybavení. Proto vám můžeme nabídnout pružné termíny a nejvyšší kvalitu v dobrém poměru cena–kvalita.

Starosti s realizací zahrady přenechte nám

Náš zahradní architekt = váš styčný důstojník po celou dobu realizace

Během realizace nebudete muset jednat s různými lidmi za jednotlivá řemesla, ale jen se zahradním architektem. Ten koordinuje veškeré práce a dohlíží na přesné dodržení návrhu. Prostě starosti necháváte na nás a jen se těšíte na svou zahradu.

Tvoříme rodinné zahrady u domu

Každá zahrada z našeho ateliéru je originální dílo. Při realizaci musíme řešit hromadu výzev a komplikací. Musíme předvídat, jak bude investor zahradu užívat v různém ročním období i v delším časovém horizontu, jak bude reagovat plevel nebo počasí. Vyhodnotit jak a kdy sázet při změně počasí, jak a kdy upravit kvalitu půdy. Předvídat růst a proměnlivost v čase, směr a intenzitu slunce, rozzáření rostlin západním sluncem, odlesky na vodní hladině... 

Pak přichází na řadu stavební, závlahářská a konstrukční část zahrady – ta je sice snáz předvídatelná, ale ani to nesmíme podcenit, aby byl výsledek dokonalý. 

zahradadvoracek_logo 07

„Požadavek byl jasný – bezúdržbová zahrada. To pan Kovář splnil na 100 % a my máme krásnou zahradu. Cítíme se v ní šťastní a jsme moc rádi, že jsme využili doporučení, které jsme na něj dostali. I my budeme dále doporučovat svým známým!
Ing. Jiří Knotek, REAL GROUP SDK 

Naše filozofie

Svou práci vnímáme jako poslání – sázet stromy je investice do budoucnosti. A co může člověka víc naplňovat než tvořit dílo, co se každým dnem mění a dokáže způsobit tolik radosti, životního prostoru a příležitostí...
Nikdy nevytvoříme dvě stejné zahrady – ani kdyby měly naprosto stejný tvar a rozměry. Naše práce nás ohromně baví. Proto s novou zakázkou chceme vždy vytvořit něco ještě lepšího. Ke každé zahradě přistupujeme, jako by byla poslední a musela být nejlepší ze všech. Každá zakázka je výzva – i u stejného tvaru pozemku jsou většinou jiné souvislosti… Proto nikdy nejde vytvořit stejnou zahradu jako přes kopírák. Ale když se nám osvědčí nějaká myšlenka nebo postup, dál je rozvíjíme a ladíme v jiné zahradě. 

Kdo jsme

Jsme malá rodinná firma, spoléháme jeden na druhého. Máme jednotlivé oborové specialisty, ale zároveň všichni musí umět vše. Jsme tým v práci a přátele mimo ni.
Inspirujeme se všude. V přírodě, u světových špiček zahradní architektury, i z vlastních úspěchů a nezdarů z minulosti. Neusínáme na vavřínech a průběžně se vzděláváme – třeba díky členství v našem SZUZ, který sdružuje podnikatele v oboru zahradní a krajinářské tvorby. 

Klienty dokážeme nadchnout už na startu

Při projektování jdeme navíc až do podoby vizualizace, následuje pečlivá realizace zahrady. Díky vizualizaci vám zprostředkujeme hned na startu nejen reálný vizuální pocit – ale rovnou navodíme i atmosféru, jak se ve své budoucí zahradě budete cítit. Skoro se tam už vidíte, jak grilujete s přáteli... 

Takto hodnotí spolupráci s námi naši klienti

„Firma pana Dvořáčka nám zahradu realizovala před víc než 15 lety. Byli jsme velmi spokojení. Proto když jsme se rozhodli zahradu po letech změnit a dodat jí jiné funkce a barevnost, neváhali jsme ani minutu a oslovili stejnou firmu. Opět jsme se setkali s obrovskou profesionalitou, precizností a kvalitou práce. Zahradu nám pan Dvořáček vymyslel na míru, protože se dokáže vcítit do pocitů a potřeb klienta. Získali jsme nádherné místo pro relaxaci a za to jsme nesmírně vděční.“

Leona U.


zahradadvoracek_logo 07

„S prací týmu pana Dvořáčka jsem byla velmi spokojena a výsledek předčil veškerá očekávání. Zahrada se v průběhu roku neustále proměňuje, od jara do podzimu v ní kvete spousta květin různých barev a sledovat jejich střídání je fantastický zážitek. Práce pana Dvořáčka ovšem neskončila realizací: o zahradu se stále zajímá, několikrát ročně ji navštěvuje a radí mi, jak o ni pečovat.“

Linda B.

zahradadvoracek_logo 07
zahradadvoracek_logo 07

„Požadavek byl jasný – bezúdržbová zahrada. To pan Kovář splnil na 100 % a my máme krásnou zahradu. Cítíme se v ní šťastní a jsme moc rádi, že jsme využili doporučení, které jsme na něj dostali. I my budeme dále doporučovat svým známým!“

Ing. Jiří Knotek, REAL GROUP SDK

zahradadvoracek_logo 07

„Dlouho jsme hledali firmu, která poskytuje komplexní služby v oboru a jsme moc rádi, že jsme narazili na firmu Zahrada Dvořáček. Zahradu promysleli do nejmenších detailů a zrealizovali ve sjednaném termínu. Děkujeme!“

L. Prošek

Jdeme ekologickými cestami

Vyznáváme udržitelnost a bohatství krajiny, ve které pracujeme. Ať už jde o hospodaření s vodou, výběr materiálů nebo stromů, které vydrží desítky let a v jejich stínu si budou hrát i vaše vnoučata. Zamýšlíme se nad biodiverzitou, při výběru zeleně dáváme přednost druhům, které jsou pro danou lokalitu přirozené.

 Fandíme zeleným střechám a průběžně vyhlížíme další sympatické trendy v udržitelnosti, abychom je mohli zakomponovat do našich realizací.

Pracujeme pro přírodu a ona pro nás.

Náš tým zahradních architektů pro Brno a okolí

Během návrhu a realizace vaší zahrady budeme spolu komunikovat několik měsíců, neboť perfektní zahradu nejde vytvořit za týden. A protože my svou práci milujeme, troufáme si říct, že se s námi po celou dobu spolupráce budete cítit příjemně. 

Náš tým pro Brno a okolí

Roman Dvořáček

Roman Dvořáček

Jednatel a zahradní architekt v jednom...
... úzce zapojen do každého projektu
Tel.: 776 775 944
E-mail: info@zahradadvoracek.cz

Ing. Nikola Potočková

Ing. Nikola Potočková

Zahradní architektka pro realizaci zahrad v Brně a okolí

Ing. Jakub Kovář

Ing. Jakub Kovář

Zahradní architekt pro realizaci zahrad v Brně a okolí

Ing. Jana Vojtková

Ing. Jana Vojtková

Zahradní architektka pro realizaci zahrad v Brně a oko

Miluje zahradní architekturu, protože prolíná tvůrčí činnosti a umění. Práce v oboru ji naplňuje během tvůrčí fáze, po realizaci zahradního projektu si zas užívá, jakou radost výsledek přináší investorům.

Rád hledá nekonvenční řešení, která zahradě vtisknou originalitu a nevšední náboj. S klientem je od prvních skic po realizaci celé zahrady. Je zodpovědný ve své profesi i k životnímu prostředí, které je nedílnou součástí zahradní architektury.

Zúčastnila se výzkumu protierozních výsadeb v čínské Gobi i exkurzí po evropských krajinách přetvořených činností člověka. Kromě toho hledá inspiraci ve fenoménech divoké přírody. V návrzích zahrad prosazuje triádu praktičnost/variabilita/hravost.

Ing. Jitka Zejbrdlichová

Ing. Jitka Zejbrdlichová

Zahradní architektka pro realizaci zahrad v Brně a okolí

Ing. Kateřina Čadková

Ing. Kateřina Čadková

Zahradní architektka pro realizaci zahrad v Brně a okolí

Ing. Petra Morysková

Ing. Petra Morysková

Zahradní architektka pro realizaci zahrad v Brně a okolí

Pomáhá klientům stvořit jejich (venkovní) místo radosti. Inspiraci čerpá při cestování v zahraničních krajinách, nezanedbává sledování novinek v sortimentu, údržbě, architektuře… protože šíře oboru zahradní architektury je nekonečná.

Společně s klientem hledá od začátku spolupráce nej řešení – aby si zahradu užíval naplno a po celý rok. Kromě toho usiluje o dlouhodobou udržitelnost uspořádání zahrady, souhru s přírodními procesy, druhovou rozmanitost a nižší náročnost na péči.

Příroda, krajina, zahrada… jsou pro ni nedílnou součástí každého z nás. Jsou součástí domova, proto Petru ohromně baví spojovat funkčnost a krásu, aby se majitelům venku v jejich zahradě žilo dobře a užívali si ji každý den.

Ať už se ujme návrhu a realizace vaší zahrady kterýkoli zahradní architekt z našeho týmu, vždy je zapojený i majitel Zahrady na klíč Dvořáček. Vše společně průběžně konzultujeme. Kromě nářadí máme v zahradnickém arzenálu pěknou řádku let zkušeností. Ale lépe než slova to řeknou