placeholder image

Návrh zahrady

placeholder image

Realizace zahrad

placeholder image

Závlahové systémy

placeholder image

Stravební práce

placeholder image

Okrasná jezírka

placeholder image

Terénní úpravy

placeholder image

Travní koberce

placeholder image

Solární systémy

Zelná střecha 1

Zdravá klimatizace, kterou vymyslela příroda

Předběhněte dobu a udělejte svůj domov komfortnější, zdravější a krásnější. Pořízením zelené střechy šetříte do budoucna peníze i životní prostředí. 

Co získáte investicí do střešní zahrady

– Tepelnou stálost v domě – zelená střecha reguluje teplotní výkyvy a funguje jako spolehlivá tepelná izolace. V létě dům ochlazuje, v zimě zahřívá.
– Zadržování dešťové vody – v období dešťů zažívá kanalizační síť přetížení. Zelené střechy vodu zachycují, ta se poté přirozeně odpařuje a výrazně zlepšuje mikroklima.
– Prodloužení životnosti střešní konstrukce a hydroizolace – zelená střecha chrání před účinky UV záření, mechanickým poškozením povětrnostními vlivy, brání akumulaci tepla ve střešní konstrukci.
– Snížení prašnosti – ale také tlumení hluku, zachycování škodlivých látek.
– Bonusový prostor – dokáže nahradit „normální“ zahradu. Ideální ve městech, kde ceny pozemků jsou astronomické a zahrada chybí.
– Nevšední atraktivitu – máte z horního patra výhled na nevzhlednou střechu garáže? Udělejte z ní extenzivní střešní zahradu s minimální péčí a získáte výhled k nezaplacení.

Ušetřete na vytápění a ochlaďte svou stavbu udržitelně

Dotace na zelené střechy

Zelená střecha je finanční investice, která se vám vrátí. A věděli jste, že Ministerstvo životního prostředí ČR dokonce poskytuje dotace na realizaci zelené střechy v rámci programu Nová zelená úsporám?

Získejte dotaci

Jak přibývá staveb, ubývá přírodních ploch. Proto náš tým trend střešních zahrad vítá – vracíme část zastavěných ploch přírodě.

Zelná střecha 2
Zelná střecha 3
Zelná střecha 4
Zelná střecha 5
Zelná střecha 6
Zelná střecha 7

A co údržba střešních zahrad?

Příjemně snadná. Zeleň nevyžaduje složitou údržbu – na to myslíme už při návrhu zahrady a výběru rostlin. Záleží na tom, zda chcete zelenou střechu ne/obytnou. Podle toho zrealizujeme extenzivní nebo intenzivní porost. 

Druhy zelených střech

Extenzivní střešní zahrada = prakticky bezúdržbová varianta. Většinou není obytná a osazujeme ji velmi suchomilnými rostlinami.
Intenzivní střešní zahrada = může plnohodnotně nahradit „normální“ zahradu. Má bohatší vegetaci (klidně v podobě kvetoucí zahrady a stromů) a závlahu v substrátu. Množství zadržené vody během dešťů je ještě vyšší. 

Chcete pro svou stavbu přírodní klimatizaci, která nevypadá jako nevzhledná krabice, ale jako luxusní střešní zahrada? Pojďte šetřit na vytápění a chlazení udržitelnou cestou