Realizace zahrady na klíč

Realizujeme pro vás zahrady na klíč od návrhu zahrady, terénních úprav, osázení rostlin, stavebních prací až po automatické závlahové systémy.

Před a po realizaci

Nechte starosti s realizací na nás.

Před Po

Relaxujte, bavte se s přáteli, hrajte si s dětmi v krásné zahradě.

Před Po

Umíme zahrady od návrhu, přes realizaci až po údržbu.

Před Po

Další fotky před a po realizaci

Chcete zrealizovat zahradu? Napište nám pro nezávaznou konzultaci.

Postup realizace zahrad na klíč

Asi ne každý má možnost nebo čas si zrealizovat zahradu sám. Proto jsme tady my, abychom Vám pomohli navrhnout a zrealizovat vaši zahradu.

Všechny práce jsou prováděny přímo firmou Dvořáček - Zahrada na klíč. Náš zahradní architekt je součástí vaší realizace, koordinuje práce a dohlíží na přesné dodržení návrhu.

Návrh zahrady na klíč

Návrh zahrady, nebo-li rozpracovaná architektonická studie, je koncepce s nápadem a vizí vaší budoucí zahrady.

Formuláře

S námi žádné formuláře vyplňovat nemusíte, přijedeme rovnou za Vámi - na místo budoucí realizace a probereme Vaše požadavky a přání osobně.

Ten správný čas pro realizaci zahrady na klíč

Ten správný čas je právě teď.

Pro realizaci zahrady se dá zvolit jakýkoliv termín od března do konce listopadu. Výsadba rostlin je možná kdykoliv od jara až do zamrznutí půdy, tedy i kdykoliv v letních měsících. Dodávané rostliny jsou pro takovou výsadbu přímo připravené. Před samotnou realizací je nutné zhotovit návrh zahrady, na jehož zhotovení je nutné alespoň 14 dnů.

Ideální doba na projektování zahrady je v zimních měsících, kdy je dostatek času na veškerou přípravu. Potom už nic nebrání tomu, aby se v jarních měsících dala celá realizace zahrady do pohybu.

Styl zahrady

Je samozřejmě spousta stylů zahrad, a proto jsme naši galerii rozčlenili na čtyři základní styly. A vy si tak můžete vybrat mezi: Klasická zahrada, Moderní zahrada, Romantická zahrada a Zenová zahrada.

Samozřejmě, že je možné různé styly kombinovat. V každém případě je třeba realizovat zahradu s maximální citlivostí.

Je třeba vědět, jak se každá rostlina bude v daném prostředí chovat, je nutné vědět, jaký tvar a velikost bude mít rostlina za tři roky nebo za patnáct let. Některými rostlinami pouze vyplníme prostor pro následných pár roků, jiné zase tvoří základní kostru zahradní úpravy po zbytek života zahrady.

Obytný prostor v zahradě

Zahradu chápeme především jako obytnou část našeho domu pro soukromý život, kterému říkáme domov.

Zahradu bereme jako obytný prostor, ve kterém máme stejné obývací místnosti jako v rodinném domě, jen s tím rozdílem, že zahrada je prostor pod širým nebem.

Na každé zahradě je třeba vytvořit místo pro relaxaci, tak jako je obývací pokoj v domě, může být zákoutí s lavičkou pro odpočinek v tiché části zahrady nebo posezení pod pergolou s výhledem na jezírko.

Jídelnu a kuchyni vyměníme v teplých letních dnech za posezení s přáteli na terase u zahradního grilu nebo si rozděláme oheň v prostoru pro ohniště, kde si s dětmi opečeme brambory.

Koupelnu najdeme v zapuštěném bazénu, který vkusně zakomponujeme do zahrady. Pro letní zchlazení skočíme do koupacího jezírka, které se může stát hlavní dominantou zahrady.

Za pěkného počasí děti dětský pokoj rádi vymění za hraní na pískovišti, dovádění na louce nebo houpání se na dřevěné houpačce, která bude v zahradní úpravě působit přirozeně.

Úložný prostor jako jsou skříně, obstará zahradní domek nebo skrytý kout oddělený od okrasné zahradní úpravy.

Design v zahradě

Zahradní design je výzva, která nás nutí o zahradě přemýšlet.

Uspořádání zahrady

Každý metr pozemku je drahocenná komodita, u které je nutné správně využít každý centimetr. Není nutné osázet celou plochu zahrady rostlinami, které se nám nejvíce líbí, ale vytvořit prostor pro pohyb a rozhled na tom správném místě. Je potřeba rozestavit rostliny tak, aby vynikly ty, které mají v daném místě největší estetický charakter a jiné zvolit jako vyplňující podrost. Jiné květiny zase slouží pro zjemnění ostrých tvarů nebo k probarvení celé kompozice.

Před realizací si položte co nejvíce otázek

Dáváte přednost relaxaci na terase s krásným rozhledem po upravené zahradě?

Bude zahrada sloužit pro rodinné oslavy a zábavu s přáteli?

Vytvořit zahradu pro naše děti, aby v nich rozvíjela fantazii a byl i prostor pro jejich hry?

Dáte přednost doma vypěstovaným rajčatům či bylinkám?

Lavička či houpačka v koutu zahrady je pro mě příjemným zpestřením každodenního shonu?

Barvy v zahradě

Je známo, že barvy ovlivňují náladu a pocity, proto je třeba je na zahradě kombinovat a sladit s citlivostí celé realizace zahrady. Musíme přihlédnout k barevnosti okolí, ke světelným podmínkám a ročním obdobím. Jinak bude každá barva vypadat v žáru poledního slunce a jinak v ranním rozbřesku.

Tvar a vzor v zahradě

Při realizaci zahrady záleží na tvaru, vzoru a uspořádání výsadby stejně tak, jako na výběru rostlin, které mají rovněž různou strukturu a tvar.

Zároveň pak mohou oblé linky záhonů, nebo například modelační vlny, vytvořit působivý plastický a dynamický efekt.

Zpevněný povrch

V návrhu zahrady předem určíme zpevněné plochy a jejich strukturu a barvu. Dbáme i na propustnost pro vodní srážky či přehřívání materiálů sluncem.

Naši vyškolení řemeslníci pak precizně instalují: dřevěné molo, mlatový povrch, kamennou dlažbu či jiný materiál.

Voda

Voda je okouzlující a přitažlivý živel, který se dá zakomponovat do každé zahradní úpravy.

Voda vytváří zvukovou kulisu, která lahodí uchu a přehluší i každodenní hluk měst a shonu kolem nás. Přináší osvěžení a zvlhčení prostředí v horkých letních dnech.

Osvětlení

Osvětlení prodlouží užívání obytné zahrady a v teplých nocích vytvoří nové vjemy a prohloubí fantazii.

Správně nasvícená zahrada je kouzelná a bezpečná.

Rostliny

Do zahrady je třeba vybrat rostliny, které snesou různé podmínky, jako je stín, úpal, vlhko nebo sucho, mechanické zatížení, rozdílné fyziologické podmínky půd nebo vodních ploch. Je třeba vědět, které rostliny budou v zahradní kompozici nejlépe vypadat a jakých rozměrů budou dosahovat v průběhu let.

Většinu rostlin a stromů umíme dodat v libovolných velikostech.

Závlaha

Zálivka trávníku, v dávce 4 litry /m2 denně, zaručující kvalitní travní porost je možná především s profesionálně instalovaným zavlažovacím systémem. Tuto práci nám provede automatický závlahový systém, který svými tryskami skrytými v zemi, dokonale trávník zavlaží. O stromy a keře se může postarat kapénková závlaha skrytá pod mulčovací kůrou.

Celý systém závlahy je řízen automaticky řídící jednotkou, která se sama v případě deště vypíná a v závislosti na vlhkosti půdy aktivuje. Vy můžete bez starostí odjet na dovolenou a o zahradu je postaráno.

S výběrem a instalací kvalitního automatického závlahového systému Vám rádi pomůžeme.

Závlahový systém musí vždy instalovat technik znalý především závlahové potřeby rostlin.

Trávník

Travní osivo vyklíčí za 10 až 20 dní. První pokos je zde nutný při výšce stébel trávy 7 cm. Trávník zkrátíme na 5 cm a postupně snižujeme na 3 až 4cm, zatěžovat zasetý trávník můžeme nejdříve za čtyři měsíce.

Dalším způsobem je travní koberec, což je 1 až 2 roky starý travní porost a je pro tyto účely připraven srolovaný na paletách. S travním kobercem dosáhneme okamžitého vizuálního efektu. Travní koberce můžeme zatěžovat po 14ti dnech.

Louka

Louky a travobylinné směsi zvyšují biodiverzitu. Následná péče se skládá se sekáním 1 až 3krát ročně.

Terénní práce

Dodáváme veškeré terénní práce včetně vylepšení zeminy kompostovým substrátem. Máme k dispozici veškerou mechanizační vybavenost bagrů a vlastníme i půdní rotavátory a obracecí frézu, která je nutností pro důkladné agrotechnické zpracování.

Terénní práce je vhodné provádět s dostatečným předstihem, aby zemina stačila sednout a chemicky ošetřený plevel se zlikvidoval.

Střešní zahrady

Mezi hlavní výhody střešních zahrad patří.

  1. Mají významnou retenční schopnost srážkové vody.
  2. Mají tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti.
  3. Snižují víření prachu nečistot a zlepšují mikroklima.
  4. Zvyšují životnost střešní konstrukce a hydroizolace.
  5. Mají takřka neomezenou životnost a zvyšují kvalitu bydlení.

Údržba zahrad

O pravidelnou zálivku se Vám postará automatický závlahový systém, o nasvícení zahradních dominant a spuštění čerpadla v jezírku se postará časový spínač, sekání trávníku usnadní lem podél výsadby.

Zbývá jarní a letní hnojení trávníku, jarní řez dřevin, zazimování zahrady a další základní péče, o kterou se Vám rádi postaráme.

Samozřejmostí je, že majitele zaškolíme, jak se o zahradu správně postarat. Navíc je možné se po telefonu nebo e-mailu s otázkami obrátit přímo na nás.

Kde vzít ten správný klíč pro realizaci vaší zahrady

Rádi se o Vaši zahradu postaráme. Veškerá fotogalerie a videa zde uvedená jsou dílem firmy Dvořáček - Zahrada na klíč.

Záruční doba

U nás dostanete 2 roky záruku na vzrostlé stromy a konifery. Jednoletá záruka se vztahuje pouze na trvalky a menší keře do výšky jednoho metru.

Slovo na závěr

Nám nestačí jen nasázet nějaké rostliny a oset půdu travní směsí, my od prostoru jako je zahrada u rodinného domu očekáváme mnohem víc. Očekáváme, že zahrada při prvním zhlédnutí bude vyvolávat příjemné pocity a tendenci říct slova, to je hezké. Bude nás nutit k zamyšlení nad krásou přírody a uměním zahradního designu.

Zahrada je pokus o vytvoření Vašeho soukromého zeleného ráje.

Dvořáček - podpis
Roman Dvořáček - Zahrada na klíč